Koktajl truskawkowy z domową granolą


Wydrukuj przepis
Koktajl truskawkowy z domową granolą
Nareszcie rozpoczął się sezon truskawkowy. Niestety na razie są one bardzo drogie około 10 zł za kg i nie widać perspektyw aby miały stanieć. I jest to jedyny powód, która powstrzymuje mnie przed kupowaniem po 2 kg dziennie. Bo takie ilości aa pochłaniane w okresie truskawkowym u mnie w domu. Jemy je same, w deserach, koktajlach, z owsianką itp. Dzisiaj zaprezentuję Wam jeden z moich ulubionych przepisów na truskawowe śniadanie. Jeśli przygotowaliście już granolę lub musli według mojego przepisu, który zamieszczony jest w przepisach jesiennych to wykonanie tego śniadania pójdzie Wam błyskawicznie. A zatem do pracy !!!
Czas przygotowania 15 minut
Porcje
porcje
Czas przygotowania 15 minut
Porcje
porcje
Sposób przygotowania
  1. Truskawki umyj , następnie obierz z szypułek. Nigdy nie wykonuj tych czynności odwrotnie, gdyż jesli obraną truskawkę umyjesz to przez miejsce po szypułce wchłonie ona więcej wody.
  2. Przygotowane truskawki włóż do blendera, dodaj miód, jogurt i mleko. Zmiksuj.
  3. Granolę możesz wsypać do przygotowanych szklaneczek na dwa sposoby: albo po łyżce na spód i następnie na wierzchu wlanego koktajlu, albo tylko posypać na wierzchu. Na zdjęciu pokazuję Wam wersję gdzie granola była wsypana na spód naczyń i następnie koktajl został posypany jeszcze od góry. Smacznego śniadania !!!!
Udostępnij ten przepis


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *